четвртак, 26. април 2012.

ПРОГРАМ ЗА ГРАД

Да Александровац заиста постане град неопходан је непосреднији утицај грађана на локалну власт и решавање проблема. То ће бити могуће формирањем 7 месних заједница, уместо досадашње једне. Тиме се управљање и брига преноси на Вас који живите у тим месним заједницама.


У НАРЕДНЕ ЧЕТИРИ ГОДИНЕ ИМАМО ПЛАН

КОЈИ ЋЕ ОМОГУЋИТИ БОЉИ ЖИВОТ ЗА СВЕ


ПОДСТИЦАЊЕ РАЗВОЈА ПРИВРЕДЕ И ЗАПОШЉАВАЊА

Привлачење инвеститора

Активирање Локалног савета за запошљавање

Ефикаснија општинска администрација


КОМУНАЛНЕ УСЛУГЕ И ИНФРАСТРУКТУРНИ РАДОВИ

Формирати “Дирекцију за стратешки развој Жупе”, чији ће задатак бити изградња града и кључних инфраструктурних и стратешки најважнијих објеката

Грађани свих приградских насеља морају добити услове за живот достојан стандардима 21. века (вода, струја, канализација, улична расвета ...)

Изградња обилазнице поред Дома здравља до села Ракља, преко Превоја и Мале Ракље

Замена свих преосталих азбестних водоводних цеви у граду и решавање проблема канализације

Решавање проблема Градског гробља (за наредних 50 до 100 година)

Квалитетније комуналне услуге - чистији град


МЛАДИ СПОРТ И РЕКРЕАЦИЈА

Изградња спортског центра код Хале спортова

Изградња Трим стазе - стазе здравља

Формирање Омладинског центра


ТУРИЗАМ И КУЛТУРА

На месту зграде “социјалног” саградити Жупску кућу - седиште Туристичке организације Александровца

Изградити Етно насеље поред Музеја винарства

Учинити да Жупска берба постане једна од три највеће манифестације у Србији, заједно са Гучом и Егзитом.

Хотел Грозд и 700м2 простора уз хотел - омогућити инвеститору да одмах крене да гради и реновира постојећи објекат.

Стављање зграде Дома културе у функцију културе


ЗАШТИТА ЖИВОТНЕ СРЕДИНЕ

Санација градског сметлишта у Сињевцу.

Израда пројекта за чишћење речног корита реке Пепељуше


УРЕЂЕНИЈИ И ЛЕПШИ ГРАД

Преуређивање пешачке зоне - ВРАТИТИ ЖИВОТ У ЦЕНТАР ГРАДА

Уређење бившег градског парка (Стевановићеви локали)

Уређење парка изнад дома пензионера по постојећем пројекту

Пресељење Комуналног предузећа на простор поред ОШ “Иво Лола Рибар”

Адекватно и коначно решење за ругло града - “Скадар на Бојани”

Ефикаснији рад инспекцијске службе


БРИГА О СТАРИМА

Пројекат изградње дома пензионера


Да Александровац коначно после више од два века добије градску цркву







понедељак, 23. април 2012.

ЗНАМО ДА НИСТЕ ЗАБОРАВИЛИ АЛИ САМО ДА ВАС ПОДСЕТИМО

Поштовани суграђани, покушаћемо да вас у кратким цртам подсетимо шта смо урадили као општинска власт у периоду од септембра 2000 до сетембра 2004. год.
Настојали смо да мандат који нам је поверен од стране већине бирача у Жупи обележимо видљивим резултатом бројних активности усмерених ка побољшању квалитета живота у нашој општини.
Надамо се да мо успели, свесни смо да ни једна општинска власт није урадила више за краћи временски период.
Захваљујемо се свима који дали свој лични допринос, надамо се да ћемо наставити и после ових избора тамо где смо стали. Реално само ми можемо...

Инфраструктурне проблеме у периоду наше власти смо решавали на начин који је одговаро широј друштвеној популацији, већем броју људи. Наш метод развоја инфраструктуре се разликова од свих других општинских власти. Покушавали смо да општину Александровац повежемо са осталим општинама и прикажемо је као једну инфраструктуно развијену општину.

- Асфалтирањо је 17 градских, и 11 локалних путева
- Реконструкција улице Трг Ослобођења, део улице 10. августа и реконструкција моста на реци пепељуши и реконструкција паркинг простора испред зграде Фонда за социјално осигурање са уређењем зелених површина и тротоара
- Асвалтирање прилазне саобраћајнице до цркве у Кожетину вредност радова и постављање расвете на прилазном путу и око цркве.
- Изграђен мост у Кожетину са регулисањем прилазних путева
- Изградња семафорског постројења као и обнављање вертикалне и хоризонталне сигнализације са изградњом пешачког острва, са заштитном оградом поред ОШ ИВО ЛОЛА РИБАР.
Ово је само делић од онога што смо урадили у инфраструктури

Од 2000 до 2003 уложено више од 120.000.000,00 динара у комуналне делатности. Са овим улагањима смо општинска власт која је највише урадила у области Комуналних делатности,

- Реконструкција Жељинског водовода
- Изада Црпне станице Ботурићи
- Израда разделне коморе Радовац
- Изградња цевовода Рогавчина
- Набавка Ротосмећара
- Набавка Ровокопача
- Изграња канализационог колектора у Виткову
- Изградња базена за водосабдевање Вуков До





Мислили смо и на проблеме који су постојали и у школству, нико неможе да се похвали, осим нас да за временски период од 3 године је успео да реконструише највећу школи у општини, изгради још 4 школе са вртићима, и реши горуће проблеме осталих школа
2003 Извршена највећа реконструкција у школству у Србији. Инвестицвија 17096979,89 , комплетна реконструкција ОШ Аца Алексић (кров зграде, замена подова, прозора, реновирање фикскултурне сале.)
- Изградили смо четири нове школе у селима Горњи Ступањ, Дашница, Мрмош, Лесковица.
- Завршили смо школу у Злегињу
- Извршена реконструкција школе у Лаћеследу вредност
- Покривање Пољопривредно техничке школе и ОШ Иво Лола Рибар – замена равног крова




Ово је само део акција и пројеката које смо заједно реализовали, писаћемо шта смо урадили у Енергетици,Телефонизацији, Дому Здравља, Дому Културе, Дечијој установи, Завичајном музеју, Музеју винарства и виноградарства, Спортском центру, Општинској управи и 53 месне заједнице. Покушаћемо да Вам вратимо сећање, да покажемо какав смо ми партнер и какав је наш однос и брига о грађанима.

субота, 21. април 2012.

ПОСЕТА МИНИСТРА ДУШАНА ПЕТРОВИЋА

Горње Ратаје 20. април

Г.РАТАЈЕ - Посета Душана Петровића
Потпредседник Демократске странке Душан Петровић изјавио је у Горњем Ратају да ове године очекује рекордну сетву и повећање сточарске производње и најавио субвенције онима који своје житарице употребљавају за тов стоке. 

"Спремно смо ушли у пролећну сетву и 20 одсто већи буџет омогућиће пољопривредним произвођачима да са што мање новца ураде што више посла", рекао је Петровић у Горњем Ратају, где је у оквиру изборне кампање листе "Избор за бољи живот - Борис Тадић", на скупу разговаро са жупским сточарима ратарима, воћарима и виноградарима. 

Петровић, који је министар пољопривреде, шумарства и водопривреде, уверен је да ће се ове године повећати приноси по хектару и да ће тиме доћи и до преокрета у повећању сточарске производње. 

Он је казао да ће пољопривредници који употребе своје житарице за исхрану стоке, било да тове свиње, говеда или производе млеко, добити субвенције за сваки килограм, односно тону житарица. 

среда, 18. април 2012.

НАЛОЖЕНО ГАШЕЊЕ ДИВЉИХ ТЕЛЕВИЗИЈА


Наложено гашење дивљих телевизија ТВ Александровац и Наша ТВ Жупа, које су се нелегално приказивале на кабловском оператеру.


Савет Републичке радиодифузне агенције је на седници одржаној дана 17. априла 2012. године
кабловском оператору Друштву за производњу, промет и инжењеринг “KOPERNIKUS TECHNOLOGY” д.o.o. из Новог Београда наложио да одмах искључи програм ТВ Александровац из свог кабловско дистрибутивног система јер исти нема издату дозволу за емитовање програма.

Наведена одлука достављена је кабловском оператору.

Републичка радиодифузна агенција председник Савета
Епископ јегарски др Порфирије (Перић)

(решење за Нашу ТВ Жупа од 12. марта 2012)




Borisa Tadića o URS-u i G17

Tadic: Za novo vreme trebaju nam i novi ljudi
Beograd, 15. aprila 2012.

Mišljenja Borisa Tadića o URS-u i G17

Prema njegovim recima, tek treba da se vidi da li ce se i G17 plus kvalifikovati za ulazak u vladu, jer u ovom trenutku, kako je konstatovao, lider te stranke Mladjan Dinkic ne zasluzuje mesto u buducoj vladajucoj koaliciji.
Lider Demokratske stranke je ocenio da je Dinkic osoba koja sa velikom energijom kritikuje uglavnom one stvari za koje je bio zaduzen u Vladi, zeleci grajanima da se prikaze kao opozicija, iako je jos uvek deo vlasti.
S druge strane, podsetio je, ne cujemo odgovore na afere, recimo aferu "Vakcine", kao ni druge.
"Stranka G17 vodi zdravstvo poslednjih deset godina, u kontinuitetu je u svim vladama tolike godine, a odjednom, promenila je ime, nizasta nije odgovorna i za sve optuzuje DS. Takvo ponasanje je pokusaj grubog obmanjivanja gradjana", smatra Tadic.

петак, 13. април 2012.

Саопштење за јавност

Одлуком Управног суда у Београду, данас је коначно пропао покушај Југослава Стајковца да обори изборну листу Демократске странке - Борис Тадић.
Прво су његови људи у Општинској изборној комисији покушали да оспоре нашу листу. Пошто му то на овај начин није успело пробао је да то уради преко свог активисте и рођака Зорана Ћоћића. Овај је писао жалбу на одлуку Општинске изборне комисије Управном суду који је ту жалбу одбацио као неосновану.
Стајковац опет понавља оно што је радио пре 4 године покушавајући да политичке супарнике елиминише из изборне трке тако што хоће да им поломи обе ноге, па да их онда победи у трци на 100 метара.
При томе заборавља да ништа није исто 2012. , као што је било 2008. Јер тада је имао своје одељење Управног суда и свог приватног судију у Крушевцу који је доносио пресуде у његову корист.
Сада су судови независни и раде по закону тако да је пропао овај његов покушај. Стајковцу поручујемо да ћемо га победити, да ћемо му угасити и другу његову дивљу телевизију и да сви његови покушаји преваре бирача један за другим падају у воду. Остали су му још пар људи са листе УРС-а, Зоран Ћоћић бивши радикал и још једна мала група његових следбеника које он на силу држи на окупу.
Кључни људи његове изборне листе су из голог интереса или пак уцењени стали уз њега, и то народ зна.
Демократска странка позива све бираче да не наседају на његове покушаје обмане и да му 6. маја кажу – збогом у прошлост.

Информативна служба
Демократске странке

среда, 11. април 2012.

ИЗБОР ЗА ДОБРОБИТ ЖУПЕ

Поштовани бирачи,

Као озбиљна политичка странка имамо обавезу да Вам предочимо неке по нама најважније чињенице пред предстојеће изборе.
Прво, ми Жупљани коначно имамо праву и то велику шансу да урадимо нешто за добробит свих нас. Оно што нам је недостајало осам година (односно два задња мандата одлазеће власти) сада нам је на дохват руке. А то је потпуна и сигурна веза локалне власти са вишим нивоима власти. Да се не лажемо!

Слаба смо и сиромашна општина да бисмо велике послове завршавали сами. Без државних пара не можемо да урадимо ништа озбиљно и важно, а што је од заједничког интереса. Зато овога пута треба да гласате за себе, а не за продаваче магле. За себе ћете гласати ако гласате за Демократску странку, јер ће она сигурно имати власт у наредном периоду - од месних заједница, општине, Владе, до председника Републике.

Посао, инвестиције и сигурност су могући једино ако гласамо за све листе Демократске странке: Бориса Тадића за председника, нашу листу за народне посланике (кандидат др Чедомир Петковић) и 59 одборничких кандидата, то јест 59-оро Жупљана који ће бринути о развоју Ваше средине: села, града, месне заједнице, улице, сокака - без обзира ко ће од њих бити одборник. Сви одборнички кандидати ће бити Ваши заступници пред локалним властима у наредне 4 године и преко њих ћете решавати Ваше проблеме.

Др Дејан Чолић, као будући председник општине извршаваће Вашу вољу - уз помоћ државне власти решаваће Ваше заједничке проблеме, бринути о Вашим потребама и спроводити Ваше идеје и планове. То Вам гарантује Демократска странка!

Зато, не пропустимо шансу!

недеља, 8. април 2012.

Поштовани суграђани,


Изборна листа "Демократска странка-Борис Тадић" у Александровцу предала је 03.04.2012 године своју изборну листу са свих 59 кандидата за одборнике и налазиће се на месту број 3 на гласачком листићу. Носилац листе Демократска странка-Борис Тадић у Александровцу је Др Дејан Чолић као кандидат наше листе за председника општине.
Демократска странка у Александровцу има и кандидата за народног посланика у Скупштини Србије на изборној листи "Избор за бољи живот - Борис Тадић" и то на позицији која сигурно доноси место народног посланика. Наш будући посланик биће Др Чедомир Петковић.
Шестог маја се одржавају општи избори у Србији (председнички, парламентарни и локални). Демократска странка као највећа странка и велики фаворит на предстојећим изборима даће и овог пута предсеника Србије и председника Владе.
Позивамо Вас да свој глас дате изборној листи "Демократска странка-Борис Тадић" на локалним изборима, јер је то највећи гарант да ће наша Жупа коначно кренути путем развоја, који ће донети посао, инвестиције и сигурност за наше суграђане