уторак, 16. август 2011.

Поштовани Жупљани,


Демократска странка у Александровацу је поново активна на политичкој сцени после једног краћег периода кризе у којој се нашла највише захваљујући неким погрешним људима који су у њу залутали или намерно ушли са циљем да је ослабе па чак и растуре. У томе су им свесрдно помагали и неки који су део политичког амбијента у Жупи, а чија је сва политика у мржњи према Демократској странци. Срећом, наша снага и воља да пребродимо кризу била је јача од њихове сулуде намере да нас униште. Зато сада објављујемо свој нови почетак и намеру да уз Вашу помоћ вратимо Демократску странку на место које јој и припада, спремну да оствари циљ због кога постоји.
А наш циљ је увек био и остао исти– бољи живот грађана Жупе. Знамо да је време у коме живимо јако тешко, и да је политика у овој земљи огађена готово свима, да је изгубљено поверење у странке и групе грађана, али, сложићете се, не можемо да побегнемо од живота, па ни од политичког живота. Ми пред проблемима не узмичемо и упркос тешким околностима трудимо се да стално радимо на томе да се ствари поправе, и пре свега да себе поправимо. Не успевамо увек у томе, јер су отпори променама у Жупи и у Србији јако велики. Многима одговара да наша средина стоји у месту или иде у назад, јер се они ту најбоље сналазе. Њихов слоган је: што је у Жупи горе то је нама боље!
Демократска странка у Александровцу је својевремено за само четири, иначе јако тешке године, показала да зна и уме да ради и решава проблеме грађана. Наш највећи проблем тада су били управо неки промашени и погрешни људи који су наш велики минус а део су разлога нашег тадашњег пораза. Зато је наш први задатак био да очистимо своје редове, што смо ми и урадили. А сада хоћемо да уз Вашу помоћ кренемо у акцију чишћења јавног живота од оног што нам очигледно свима смета, а то је велико загађење које, пре свега ствара неколико људи који треба коначно да постану део политичке прошлости Жупе. Тако ћемо створити простор за нове, праве, поштене, способне и храбре а нарочито младе људе и дати им шансу да промене политичку и економску слику Жупе.
Старе, проверене демократе су спремне за акцију, али наш циљ је да се у јавни живот укључи што више нових људи – сви који имају знање, вољу, интерес и снагу да раде и који нису изгубили наду да Жупа може да постане лепше и боље место за живот. Верујемо да Жупа може да буде много више од једне недовољно развијене средине, што данас нажалост јесте. А да ли ће бити зависи од свих нас.
Зато се овим путем обраћамо свима који желе да учествују у пројекту опоравка и препорода нашег краја, политичким организацијама, удружењима грађана, синдикатима, послодавцима, појединцима односно свима Вама који имате воље да у овом пројекту учествујете. Ми хоћемо свима који знају да понудимо да раде а теоретичарима да се склоне и да не сметају. Хоћемо да промовишемо у политичком животу наше средине језик разумевања и толеранције, а не говор мржње. Али, не дамо на себе. Одговорићемо жестоко и аргументовано, увек свима онима који у политици најбоље знају да измишљају лажи и клевећу све око себе а посебно нас из Демократске странке.
Ми не знамо све и не можемо сами! Зато своје знање и искуство хоћемо да поделимо са другима. Демократска странка је због свега овога спремна за разговор, договор и заједнички рад са свима који искрено и зналачки хоће исто што и ми, здравију, модернију, богатију, лепшу – Жупу која ће заиста бити место бољег живота за све и која ће имати своју сигурну бољу будућност.