петак, 10. август 2012.

ОТВОРЕНО ПИСМО ПРЕДСТАВНИЦИМА СВИХ ПОЛИТИЧКИХ ОПЦИЈА СКУПШТИНСКЕ ВЕЋИНЕ У ОПШТИНИ АЛЕКСАНДРОВАЦ

Поштовани,

Демократска странка у Александровцу је откад активно постоји, а то је да подсетимо од 1996. године све време као сврху и циљ свог постојања имала на првом месту интерес грађана, а не личне интересе појединаца.

Полазећи од тог и других принципа на којима почива наша политичка организација, а уважавајући политичку реалност тренутка у коме се налазимо, ми свим политичким странкама, групама грађана и појединцима који су освојили мандате на прошлим локалним изборима желимо да упутимо наша размишљања на тему – ко треба да преузме одговорност за вршење власти у наредном периоду.

Ми сматрамо да одборничка већина која је већ формирана и која је делимично већ почела да врши власт у нашој општини, а коју чине Г.Г. „За богату Жупу“, ДС, СПС, СНС и представник УРС-а, би требала то и да настави јер је по нама то најбоље за нашу општину. Зашто? Из више разлога.

Прво, јер се овде налазе сви представници „политичког покрета за промене“ који се годинама уназад формира у нашој средини, и то за промене једног система и начина владања који у протеклом периоду од осам година, евидентно је, није дао задовољавајуће резултате.

- Али уважавајући вољу бирача са претходних локалних избора и са представницима групе грађана која је вршила власт у протеклом периоду треба разговарати о њиховом даљем статусу и улози у политичком животу наше средине.

Друго, овде се већ налазе две од три најважније странке које чине Владу Републике Србије, што је јако добро и што треба да пружи потребну вертикалу према централним властима, што није био случај у претходном периоду, а на чему су сви представници странака у изборној кампањи с разлогом указивали и инсистирали.

Треће, овакав састав владајуће коалиције демонстрира преко потребан принцип јединства и толеранције у политичком животу Жупе, што до сада није био случај!

Такође, Демократска странка предлаже да се овако формирана већина обогати и појача са још три одборника УРС-а и да та политичка групација као и у републичкој влади и овде постане и формални учесник у вршењу власти.

Ми мислимо да би овакав састав владајуће коалиције, са предложеним допунама, односно променама био далеко најбољи за грађане општине Александровац. Свако калкулисање и неприродно прегруписавање не би донело ништа добро и даље би уместо да ојача процес смиривања који је у току, поново дестабилизовало иначе врло трусну политичку сцену наше средине. Зато Демократска странка упућује на овај начин апел свима на које се његов садржај односи да истрају и ојачају заједништво, у истинском интересу грађана општине Александровац.

Демократска странка је, што је свима надамо се видљиво, од почетка процеса формирања нове власти показала висок ниво кооперативности и толеранције, као уосталом и други представници коалиције и тако ће се и убудуће понашати. Чињеница да је Демократска странка на републичком нивоу опозиција, а не власт, отворено говорећи, сматрамо да овде не би требало да буде сметња и препрека да и ми дамо свој допринос постизању одређених циљева и задовољењу интереса, заједничких за целу нашу заједницу. Сматрамо да треба уважити наше велико политичко искуство и евидентне резултате из периода вршења власти у нашој општини. Наравно свесни смо да има и оних којима ми можемо да сметамо у неким комбинацијама, зато се не можемо и нећемо нигде силом прилика сврставати. Ако је нечија процена да је у интересу грађана да ми треба да се другачије сврстамо, онда би био ред да то јасно и јавно образложи. Ми ћемо такође са задовољством јавно и аргументовано рећи оно што сматрамо да је за грађане корисно и каква је наша потенцијална улога у томе!

Ипак, рачунамо да ће разум и толеранција који су већ донели један нови квалитет у наш локални политички живот да превладају и даље и да ћемо заједнички наставити да радимо на истим пословима , идући ка заједничком циљу. Неко је некад и овде морао да почне да нешто мења. Будимо поносни, ако смо то ми. Сигурни смо да ће нам то генерације које долазе памтити као наш велики успех.

Нова власт у Александровцу би требало да хитно доврши своје конституисање и да онда почне да на прави начин ради и решава проблеме којих има на претек, у ходу исправљајући неке учињене пропусте. Све друго било би лоше за становнике наше општине јер је, да се подсетимо, преко 60% бирача општине а и много више грађана од тога јасно показало да хоће промене. Али, драги пријатељи, сложићемо се у томе – Видљиве промене на боље – а не само промену власти. За брзе и конкретне промене на боље, треба много, много рада и муке. Ако то стварно хоћемо, не треба више губити време!. Зато предлажемо СВИМА хитан састанак и брз и ефикасан договор како да се иде напред. Демократска странка Вам као и до сада гарантује максималну кооперативност и нуди свој допринос у раду, на решавању нагомиланих проблема а у интересу становника наше општине!

У Александровцу Демократска странка

10.08.2012. Александровац

Нема коментара:

Постави коментар

Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. DS Aleksandrovac zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članove DS kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. DS Aleksandrovac nema nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove DS Aleksandrovac

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.